INFORMACJA DLA TURYSTÓW!

W piątek i sobotę 7-8 kwietnia Muzeum Ziemi Pałuckiej będzie nieczynne dla zwiedzających    z powodu zaplanowanego skontrum.

Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie  już kolejny raz włącza  się w akcję „Eskapada. Poznaj swój region z przewodnikiem” w województwie kujawsko- pomorskim. Akcja ta odbywa się w ramach wojewódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego. Tegoroczne hasło przewodnie  Eskapady  związane jest z Mikołajem Kopernikiem, bowiem rok 2023 to 550 rocznica urodzin tego wybitnego uczonego. W związku z tym 22 kwietnia w sobotę o godz. 20.30 odbędzie się wydarzenie mające zachęcić do zainteresowania  obserwacjami astronomicznymi, pt. „Z wizytą w Astrobazie”/mieszczącej się przy ulicy Sienkiewicza w Żninie/. Sam zaś tytuł prelekcji „Amatorskie obserwacje nocnego nieba od Galileusza do współczesności- zarys”, ma zobrazować jak piękne ,zagadkowe i interesujące może być Niebo oglądane przy pomocy teleskopów. W tą  fascynującą podróż po Niebie zabiorą chętnych Bartosz Pilarski- członek Pałucko-Pomorskiego Stowarzyszenia Astronomiczno- Ekologicznego w Niedźwiadach oraz Sebastian Topolski- nauczyciel  Liceum Ogólnokształcącego w Żninie  – opiekun Astrobazy.  Z  uwagi na ograniczoną ilość miejsc /25 osób / prosimy o zapisy na specjalnie przygotowanej stronie internetowej: https://eskapada-z-przewodnikiem.pl/

Rejestracja odbywać się będzie od 13 kwietnia b.r.  od godz. 9.00 do 21 kwietnia do godz.21.00. Wydarzenie jest bezpłatne.