Edyta Lasota – artysta plastyk, zarazem dekorator wnętrz. Członkini Kujawskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury. Do szerokiego spektrum zainteresowań artystki należą, m.in.: grafika, fotografia i malarstwo. Swoje prace prezentowała na licznych wystawach indywidualnych   i zbiorowych, jak: „Bello” w Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, Majowy Przegląd Grafik    w Pałacu w Lubostroniu, Wystawa Główna XVIII Mogileńskich Spotkań Plastycznych, czy otwarcie wystawy zbiorowej Artystów Powiatu Inowrocławskiego wraz z inauguracją Alter Ino. Wśród bogatego dorobku artystycznego można wyróżnić takie osiągnięcia, jak: wykonanie wystroju malarskiego Sali Balowej Pałacu w Gocanowie, zaprojektowanie płaskorzeźby panoramy Kruszwicy, która znajduje się w Krajowej Spółce Cukrowej w Kruszwicy. Prace Edyty Lasoty znajdują się również w Kościele p.w. Matki Boskiej Szkaplerznej w Ostrowie; jest również autorką fresków stanowiących wystrój Willi Orłowo. Artystka stworzyła serię grafik dla wydanego w 2020 r. czasopisma regionalnego „Synergia” oraz grafiki na potrzeby klipu „Facebookowa mama” dla zespołu AVE. Ponadto zaprojektowała okładkę płyty „Podróż” zespołu Nietoperz.

W 2020 r. Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie zorganizowało wystawę prac twórczyni pod tytułem „Malując szeptem”. Po dwóch latach Edyta Lasota powraca do Żnina z nasyconą emocjami wystawą „Dream”, na którą serdecznie zapraszamy do Muzeum Ziemi Pałuckiej  w Żninie w dniach 05.02-06.03.2022 r.